Aktuální informace

Chomutované dostali hodně dárků, zdvojnásobil se počet tun svezeného odpadu

 

 

Technické služby o Vánocích svážely odpad v mimořádných termínech. Kdyby tak neučinily, město by zaplavily stovky tun odpadu. Při letošních svátcích se navíc museli pracovníci a stroje činit více než obvykle, na skládku totiž odvezli dvakrát více odpadu než loni. “Proto bylo velmi důležité město připravit na nával odpadu z dárků, starých spotřebičů či jídla. Technické služby těsně před svátky vyvezly všechny kontejnery. Přestože letos se počet tun oproti loňsku zdvojnásobil, technické služby mimořádné svozy zvládly,” uvedl náměstek primátora Martin Klouda.

 

 

 

V období od 22. do 28. prosince se v kontejnerech nashromáždilo 273 tun komunálního odpadu, což je o polovinu více než ve stejném období loni. Dvojnásobně stoupl i počet tun svezeného papíru, toho bylo letos 17 tun. Plastů se letos odvezlo 8 tun, loni 6. Odpad z ulic odváželo sedm velkých svozových vozů, dvě avie a dvě multicary.

 

Svoz odpadu se nyní již bude řídit pevně stanoveným harmonogramem, výjimkou je 1. ledna, kdy technické služby do ulic pro odpad nevyjedou. Přesný rozpis lidé najdou na webu www.tsmch.cz.

 

 

 

Mimořádně v ulicích přibudou velkoobjemové kontejnery určené pro odstrojené vánoční stromky. Na čtrnáct pevných stanovišť je technické služby umístí v pátek 2. ledna. Stromky do nich mohou lidé vhazovat zhruba týden.