Aktuální informace

Chomutovské Vánoce: Technické služby odvezly 161 tun odpadu

 
Chomutov 27.12.2012 - Čtyřmi mimořádnými svozy odpadu a rozmístěním velkoobjemových kontejnerů Technické služby města Chomutova (TSmCH) bojovaly o svátcích s tunami vánočního odpadu „Lidé často netuší, o kolik se během vánočních svátků navýší počet tun odpadu. Kdyby zůstal v ulicích až do běžného svozu, vznikaly by u kontejnerů doslova hory odpadu, to nemůžeme dopustit," uvedl náměstek primátora Martin Klouda.
 
První nápor nastal během tradičních předvánočních úklidů. Na samotné svátky se Technické služby řádně připravily. „Prvním mimořádným svozem jsme vyprázdnili kontejnery před Štědrým dnem, aby se uvolnilo místo pro krabice a balicí papíry od dárků," popisuje situaci ředitel Technických služeb Zbyněk Koblížek. Pak nastal třídenní maraton svozů. Pracovníci Technických služeb se nezastavili ani v dny, kdy si ostatní užívali volna. Komunální i separovaný odpad sváželo 24., 25. i 26. prosince průměrně devět vozů. Na skládku dovezly 135 tun komunálního odpadu, což je zhruba čtyřicet tun více než za čtyři svozy v běžných dnech. Do třídíren Technické služby svezly celkem 20 tun separovaného odpadu, z odpadkových košů přes 2 tuny odpadu, Avie odvážející velké kusy odpadu od kontejnerů navezly pak další 4 tuny.
 
Lidé také často vyhazovali staré věci, když dostali pod stromeček nové. „Minulý týden jsme pět míst ve městě obsadili prázdnými velkoobjemovými kontejnery. O svátcích jsme je doplnili na všechna pevná stanoviště ve městě. Nyní jich je tedy čtrnáct a jsou určené především pro odstrojené vánoční stromečky,“ informoval vedoucí provozovny svozu odpadu Samir Kharboutli. Tyto kontejnery zůstanou v ulicích zhruba do 4. ledna.
 
Každý rok překáží technice špatně zaparkovaná auta v ulicích, stejně tomu bylo i letos. Některé kontejnery tak nemohli pracovníci vůbec vysypat. „Letos při mimořádných svozech v období vánočních svátků nám nejvíce překážely špatně zaparkované vozy v ulici Holešická, Dřínovská a Kyjická,“ řekl zaměstnanec Technických služeb Daniel Hurník.
 
Od čtvrtka 27. prosince již bude svoz odpadu odpovídat běžnému harmonogramu s jedinou výjimkou. V úterý 1. ledna totiž svozová technika nevyjede.