Aktuální informace

Město budou Technické služby čistit až do konce října, dbejte zákazu parkování

 

 

Druhá etapa čištění komunikací ve městě je v plném proudu. Samosběrná vozidla, kropicí vozy a malé náklaďáky bohužel musí doprovázet i odtahovka. “Několik desítek aut znemožňovalo čištění komunikací takovým způsobem, že muselo být odtaženo. Celkem se ale počet překážejících aut letos snížil, snad bude tento trend pokračovat i v dalších letech,” pochválil řidiče ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.

 

Při první etapě čištění v letošním roce překáželo celkem 193 aut, což je o 65 méně než ve stejném období loňského roku. V odtahování pokračují technické služby i v druhé etapě blokového čištění města, téměř dvacet majitelů aut si pro své čtyřkolové miláčky muselo přijít na odtahové parkoviště.

 

Blokové čištění komunikací zajišťují čtyři samosběrná vozidla, dva kropicí vozy a tři náklaďáky. Při první etapě čištění svezly technické služby 361 tun smetků a spotřebovaly 828 kubíků vody.

 

Druhá etapa čištění potrvá do konce října. “Do každé oblasti, kterou zrovna čistíme, umístíme velkoobjemový kontejner, kam lidé mohou vhazovat starý nábytek, koberce a podobně,” upozornil vedoucí dopravy Samir Kharboutli. O čištění obyvatele ulic vždy několik dní dopředu informuje dopravní značka. Majitelé vozů tak včas vědí, kdy si mají přeparkovat. V ulicích je v danou dobu zákaz parkování, vjezd do čištěných ulic je však povolený. Řidiči však musí počítat s pohybem velké techniky a pracovníky, je tedy třeba projíždět velmi opatrně. 

 

Podrobný harmonogram čištění komunikací obyvatelé najdou na webu www.tsmch.cz, tam jsou také rozpisy umisťování velkoobjemových kontejnerů a další informace a upozornění. Harmonogram je také pravidelně zveřejňován v Chomutovských novinách.