Aktuální informace

Hřbitovy před zloději i vandaly pohlídají kamery

 

Chomutovské hřbitovy budou hlídat kamery. V posledních měsících totiž extrémně narostly počty krádeží v areálech. „Zloději odcizují jak majetek Technických služeb, tak i soukromých osob. Nyní se blíží období Dušiček a situace by se pravděpodobně ještě zhoršila. Tomu chceme zabránit,” uvedl náměstek primátora Martin Klouda.

 

Správce hřbitovů se již řadu měsíců potýká s krádežemi vodovodních ventilů a konví. V poslední době se k nim přidaly také krádeže litinových krytů rozvodů u fontán. Za poslední dva týdny se jich ztratilo devět. „Dále evidujeme čím dál více odcizených uren, mizí také květiny z hrobů. Situace se zhoršuje, proto jsme přistoupili k instalaci kamer,” uvedl vedoucí Správy a údržby hřbitovů Stanislav Drexler.

 

V období Dušiček navštěvují hřbitovy tisíce lidí, každý z nich za pietní výzdobu hrobů či pomníků nezřídka utratí stovky korun. Zloději pak dokáží květiny, svíčky či sošky sebrat za pár vteřin. Kamery tyto činy nahrají a záznam poslouží jednak k okamžité reakci správce hřbitova, poté i případně jako důkazní materiál. 

 

Kamery budou na obou hřbitovech v Beethovenově ulici i v areálu v ulici Elišky Krásnohorské snímat celé prostranství tak, aby bylo dobře vidět každého zloděje, který se pokusí cokoli ukrást. Ve spolupráci s městskou policií pak bude zloděj potrestán. Kromě krádeží nový způsob ostrahy také eliminuje nájezdy vandalů.