Aktuální informace

K fontánám se lidé chovají ohleduplně, péče o ně je přesto potřebná

 

Provoz fontán je v letošní sezóně z pohledu technických služeb téměř bezproblémový. “Zatím jsme museli v jednom případě řešit od vandalů rozbitou součástku, ale to je v letošním roce zatím jediný problém. Několik let jsme měli velké problémy s vandalstvím a znečišťováním vody ve fontánách, zdá se ale, že se to už loni změnilo a lidé se k fontánám chovají ohleduplně. Jsme za to moc rádi, protože i tak vyžadují fontány častou péči našich pracovníků,” uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.

 

Pracovníci technických služeb zaznamenali vyšší spotřebu vody fontány v Táboritské ulici. Ještě před zahájením sezóny bylo opraveno dno fontány a přívod vody k atrakcím a problém se již znovu neobjevil. “Fontána u KASSu letos zažila útok vandalů. Kdosi tam rozbil jedno světlo. “Fontány u Jitřenky, na náměstí 1. máje i v ulici Palackého mají zatím bezproblémový chod. U žádné fontány jsme nezaznamenali ani nadměrné znečištění,” doplnil vedoucí provozovny pomocného hospodářství Juraj Szabo. 

 

Technické služby nyní spravují pět fontán, ta v ulici Libušina je zatím mimo provoz a čeká na opravu, protože z ní uniká voda.

 

Pracovníci technických služeb vizuálně kontrolují fontány každý den, podle potřeby pak čistí vodní hladinu od spadaného listí nebo drobného odpadu.

 

V loňském roce byl chod fontán také poměrně bezproblémový, vandalové za celou sezónu zničili jednu lampu. To je velký rozdíl od předchozích let, kdy vandalové součásti zařízení nejen často ničili, ale i kradli. Navíc technické služby musely z fontán několikrát vytahovat velkoobjemový odpad.