Aktuální informace

Loni shořely kontejnery za sto tisíc

 

Téměř sto tisíc korun investovaly loni Technické služby města Chomutova do výměny kontejnerů, které zapálili vandalové. Peníze nutné na nápravu škod by přitom organizace mohla vynaložit mnohem užitečněji. “Je bezpočet případů, kdy vandalové kontejner převrátí, čímž ho ale většinou nepoškodí až tak, že jej už nelze použít. Při úmyslném zapálení je to ale jinak. V drtivé většině musíme zbytek kontejneru zlikvidovat a nahradit jiným,” uvedl náměstek primátora Martin Klouda.

 

Loni shořelo 18 kontejnerů, nejčastěji lehly popelem nádoby na směsný komunální odpad a na separovaný papír. “V jednom případě od hořícího kontejneru vzplála i plastová střecha stanoviště, škoda se tedy ještě navýšila,” informoval ředitel Technických služeb Zbyněk Koblížek. V loňském roce vandalové zapálili deset kontejnerů na směsný odpad, šest na papír. Hořela také nádoba na plast a na sklo. Hned pět z kontejnerů shořelo v Kundratické ulici. Likvidace ničených nádob a jejich výměna přišla Technické služby na bezmála 99 tisíc korun.

 

 V letošním roce shořely už tři nádoby: dvě na separovaný papír a jedna na směsný odpad. Škoda přesáhla 24 tisíc korun. Dopadnout vandala, který se zapalováním kontejnerů baví, není jednoduché. Pokud se to ale podaří, čeká pachatele adekvátní trest.