Aktuální informace

Město je vyčištěné, překážely ale stovky aut

 

Počet majitelů aut, kteří nepřeparkovali v době komplexního blokového čištění, se opět zvýšil. V práci Technickým službám letos překáželo přes šest stovek aut. “V posledních letech se toto číslo navyšuje vždy o zhruba padesát nezodpovědných řidičů. Tento negativní trend se potvrdil i letos. Plochy pod auty tak zůstaly nevyčištěné,” uvedl náměstek primátora Martin Klouda. V loňském roce překáželo při čištění 557 aut, letos už 602.

 

Technické služby již dokončily druhé kolo blokového čištění města. O zbavení komunikací nečistot se letos staralo průměrně sedm řidičů, dva dělníci, dva závozníci a osm pracovníků veřejně prospěšných prací. “Celkem jsme svezli více než osm set tun odpadu, z toho bylo sedmasedmdesát tun z velkoobjemových kontejnerů přistavených v době čištění v jednotlivých ulicích,” upřesnil vedoucí svozu odpadů Samir Kharboutli. Množství odpadu z kontejnerů je srovnatelné s loňským rokem, celkové množství odpadu z komunikací je letos o 145 tun nižší. Ulice technické služby pokropily 1 787 kubíky vody.

 

Komplexní blokové čištění zajišťují dva chodníkové a dva silniční samosběry, dva kropicí vozy a dva menší náklaďáky.

 

Technika určená k čištění vyjede do ulic zas až v dubnu příštího roku. Lidé budou opět s dostatečným předstihem upozorněni na zákaz parkování v době čištění prostřednictvím cedulí, veškeré informace najdou také na webu www.tsmch.cz.