Aktuální informace

O Vánocích Chomutované vyprodukovali 156 tun odpadu

 

O patnáct procent více komunálního odpadu svezly technické služby při mimořádném svozu o druhém vánočním svátku oproti běžnému dni. “Je to pochopitelné, lidé vyhazují obaly od vánočních dárků více se vaří a jí, čímž vzniká další odpad,  a kontejnery se rychle plní. Právě proto tyto mimořádné svozy pořádáme,” uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.

 

Šest popelářských aut vyjelo do ulic celého města svážet separovaný i komunální odpad 26. prosince. “Bylo svezeno celkem 31 tun směsného odpadu, 7 tun papíru a jedna tuna plastů,” uvedl vedoucí provozovny odpadového hospodářství Marek Pohl. Za období od 24. do 26. prosince svezli technické služby celkem 139 tun komunálního odpadu, 11 tun papíru a 6 tun plastů. “Produkce svezeného směsného komunálního odpadu byla přibližně o 15 procent vyšší než oproti běžnému svozovému dni,” potvrdil Marek Pohl.

 

Mimořádné svozy odpadu se obešly bez komplikací. “Nezaznamenali jsme žádný technický ani provozní problém. Vše se uskutečnilo podle plánu,” řekl vedoucí dopravy a čištění města Samir Kharboutli. To, že popelářské vozy vyjely jak na první tak druhý vánoční svátek, pomohlo udržet v okolí kontejnerových stání pořádek i přesto, že odpadu bylo výrazně více.