Aktuální informace

Obřadní síň zdobí opravený reliéf, hřbitovní zeď doplňují nová vrata

 

 

S několika novinkami se setkají návštěvníci hlavního městského hřbitova. Město Chomutov nechalo opravit reliéf a zázemí obřadní síně, technické služby opravily vrata na vedlejší příjezdové cestě. “Zatímco vrata zvládli opravit naši pracovníci, na technické zázemí budovy obřadní síně i na rekonstrukci reliéfu jsme přizvali externí firmy. Nyní jsou všechny práce dokončené, vše proběhlo bez problémů,” uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.

 

Renovace reliéfu nad obřadní síní byla nutná, protože byl již popraskaný a hrozilo, že by časem celý spadl. “Během čtyř týdnů odborníci opravili štuk na mytologických výjevech, provedli potřebné sochařské práce a celý reliéf tím získal opět pěkný vzhled,” uvedl vedoucí provozovny pohřební služby Stanislav Drexler.

 

Další opravenou částí hřbitova je sociální a technické zázemí budovy obřadní síně a pohřební služby. “Zde jsme díky investici města provedli rekonstrukci topení a pořídili nový plynový kotel,” upřesnil vedoucí.

 

Opravená jsou již i dřevěná vrata v horní části hřbitova, která využívají při vjezdu do areálu například kameníci a ostatní pracovníci hřbitova. “Vrata již byla poničená, špatně se otevírala i zavírala. Naši zaměstnanci je opravili, zrenovovali i historické ozdoby,” doplnil Stanislav Drexler. Částečných oprav se dočkala i hlavní vstupní vrata na hřbitov.