Aktuální informace

Odpad pomáhá svážet zcela nový vůz Technických služeb

 

Technické služby pořídily nový popelářský vůz pro svoz odpadu. Nahradí již vysloužilé auto. “Nové vozidlo je určeno pro svoz všech druhů odpadu, včetně bioodpadu, takže bude jako všechny ostatní svozové vozy velmi četně využíváno,” uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.

 

Třináct let staré nefunkční vozidlo Mercedes Benz Atego s nástavbou pro sběr odpadu Faun nyní nahradí nový tříosý Mercedes Benz Arocs s nástavbou pro rotační stlačování na sběr odpadu. Vozidlo je dále vybaveno systémem GPS pro sledování pohybu vozidla. Neprodleně po pořízení se vozidlo zapojí do svozu odpadu a nečeká ho lehká práce. “Ročně jedno takové auto najede zhruba 18 tisíc kilometrů, což není mnoho, ale tato auta mají na kontě opravdu mnoho motohodin, ročně asi 1700,” informoval vedoucí dopravy a čištění města Samir Kharboutli. Motohodina znamená i dobu, kdy auto nejede, ale například nakládá odpad a je tedy nastartované.

 

Technické služby mají nyní vyhovující počet svozových aut, ale i přesto je nutné do dvou let zajistit nákup dalšího svozového vozidla. “Celkem nyní technické služby vlastní šest funkčních svozových vozidel podobného typu, které každý den podle harmonogramu sváží různý odpad z ulic města,” řekl provozně-technický náměstek Miroslav Šulta.