Aktuální informace

Odpadky sbírají Technické služby denně, i tak je to někde málo

 

Technické služby udržují čisté město po celý rok. Jakmile to počasí dovolí, do ulic vyrážejí pracovníci organizace sbírat odpadky. Někdy je to však práce sisyfovská. “Některé části města jsou v tomto ohledu problematické. Téměř okamžitě po vyčištění se na zemi opět objeví odpadky. Lidé si tak sami navzájem znepříjemňují život,” uvedl náměstek primátora Martin Klouda.

 

Technické služby odpadky sbírají v každé lokalitě dvakrát týdně, pokud to počasí dovolí odpadky pracovníci sbírají každý všední den, podle potřeby i o svátek. “Bohužel, často se stane, že některé lokality je třeba na úkor jiných míst uklízet častěji,” uvedl vedoucí provozovny veřejné zeleně Daniel Voborník.

 

Snad každý den by mohly technické služby uklízet na Kamenné, Kamenném Vrchu, Zahradní, Písečná, Brjanské a Březenecká, kromě ulice Hutnická. Tam se na zemi povalují nejčastěji obaly od jídla, ale také rozbité spotřebiče, nábytek i jiné věci z domácností. Naopak méně náročné na úklid je sídliště Matěje Kopeckého, Blatenská, Horní Ves a Zadní Vinohrady.

 

Sběr odpadků se koná v rámci komplexního blokového čištění, ale i mimo něj. Provádí ho pět až deset pracovníků veřejně prospěšných prací.