Aktuální informace

Opravy komunikací se blíží ke konci

 

Technické služby opravily většinu plánovaných úseků městských komunikací. “Opravy jsou každoroční pravidelnou činností, kterou udržujeme komunikace v dobrém stavu. Zjara stanovíme plán prací, jsme ale připraveni reagovat pružně podle aktuálních potřeb. Nejčastěji opravujeme takzvané výtluky, které vznikají po každé zimě, ale i obruby a další poškození,” uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.

 

Prioritu v opravách měly trasy autobusů a trolejbusů. “Dále se opravovaly jednotlivé lokality, například Kadaňská, Horní Ves, střed města, Březenecká, Písečná, Zahradní, Nové Spořice, Zadní Vinohrady a Zátiší. Práce v těchto lokalitách jsou již ukončené,” upřesnil vedoucí provozovny místních komunikací Vladimír Hurník. Do začátku zimy budou opravené i lokalita Dukelská a cyklistické stezky. “Opravy probíhají bez problémů, letos nám velmi přeje i počasí,” dodal vedoucí. 

 

Technické služby za letošní sezónu opraví zhruba tři sta míst, tento počet je stejný jako v předešlých letech. “Každou z těchto oprav plánujeme tak, abychom co nejméně omezili provoz vozidel nebo chůzi pěších. V centru města nebo jiných lokalitách, kde je hustý provoz, opravujeme dané úseky v noci. Tento postup se nám velmi osvědčil,” vysvětlil Zbyněk Koblížek. Po zbytek roku už noční opravy v plánu nejsou.