Aktuální informace

Papír a plast se budou svážet častěji

 

Technické služby budou od začátku příštího roku častěji svážet separovaný papír a plast, zároveň se zvýší počet míst svozu bioodpadu. “Je stále více separovaného odpadu, proto zvyšujeme kapacitu svozů. Papír a plast budeme svážet dvakrát v týdnu, dosud to bylo jednou,” uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek s tím, že organizace obdržela od města vyšší příspěvek právě na svoz odpadu. Zvýší se i komfort pro obyvatele města, v některých místech se zkrátí docházková vzdálenost ke kontejnerům, protože jich bude více.

 

Kvůli těmto změnám bude upravený svoz komunálního odpadu v některých lokalitách. Místo úterý se budou malé popelnice v lokalitě Horní Ves svážet ve čtvrtek. Jedná se o oblast ohraničenou ulicemi Moravská, Bezručova, Jiráskova, Blatenská, Cihlářská, Václavská a  Svahová a k nim přilehlých ulic. “K další úpravě přistoupíme v lokalitě Zátiší, kde budeme komunální odpad svážet ve středu, místo ve čtvrtek. Firemním zákazníkům budeme papír svážet v úterý, místo v pondělí,” upřesnil Miroslav Šulta.

 

Od dubna, kdy začne svoz bioodpadu, se navýší počet svozových míst. “Chceme  do svozu odpadu zapojit více rodinných nebo i panelových domů. V návaznosti tedy bude podle potřeby navýšen počet nádob,” řekl provozně-technický náměstek Miroslav Šulta.

 

Technické služby také začátkem roku pořídí další svozový vůz a přijmou nové zaměstnance.