Aktuální informace

Plán zimní údržby stanovuje priority sjízdnosti a schůdnosti

 

Technické služby města Chomutova předložily radním plán zimní údržby, který rada schválila. Tento závazný dokument stanovuje nejen odpovědné osoby za zimní údržbu ve městě, ale také stanovuje pořadí sjízdnosti silnic a schůdnosti chodníků, lhůty zmírnění závad.

 

„Podle letošního plánu bude o deset kilometrů chodníků více uklizeno v prvním pořadí, další prioritou bude i 172 přechodů a 130 zastávek MHD, které se odklízejí převážně ručně,“ uvedl primátor Jan Mareš. Technické služby jsou na zimu připraveny se 13 sypači s pluhy, 7 dalšími nosiči pluhu bez posypu, menším vozidlem bez pluhu pro úklid zastávek, 5 auty pro odvoz sněhu a 3 nakladači.

 

V Chomutově zajišťují sjízdnost na 112 kilometrech silnic, z toho je 26 km v prvním pořadí. Dále se starají o schůdnost 162 kilometrů chodníků, schodiště, lávky, ostrůvky, přechody, zastávky MHD, sníh odklízejí i z parkovišť. Část se ošetřuje pluhováním, posypem solí nebo drtí. Pokud napadne velké množství sněhu, tak je podle možností z města odvážen na skládku.

 

Dokumenty a mapy s plánem zimní údržby pro letošní rok naleznete v sekci "Harmonogramy činností".