Aktuální informace

Po Vánocích zaplnilo kontejnery dvě stě tun odpadu

 

Technické služby o letošních vánočních svátcích opět posílily svoz odpadů. “Tato praxe se nám velmi osvědčila, pokud bychom vyváželi podle tradičního harmonogramu, odpad by se u kontejnerů příliš navršil a způsoboval by nepořádek. Průběžné odvážení pomáhá udržovat čistotu v ulicích,” uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.

 

Mimořádné svozy odpadů se konaly od 22. do 26. prosince. Před Štědrým dnem Technické služby vyprázdnily všechny kontejnery, aby byly připravené na pozdější nápor. “O vánočních svátcích jsme klasicky sváželi komunální odpad a posílili jsme svoz separovaného odpadu, tedy papíru a plastů,” uvedl vedoucí provozovny hospodaření s odpady Marek Pohl.

 

Množství svezeného odpadu bylo srovnatelné s minulým rokem, letos se svezlo jen o šest tun odpadu méně. Komunálního odpadu svezly technické služby celkem 159 tun, dále odvezly 15 tun velkoobjemového odpadu, 18 tun papíru a 9 tun plastu.

 

Mimořádné vánoční svozy letos proběhly hladce. Svozovým vozům například výrazně nepřekážela zaparkovaná auta, technické služby ani nemusely likvidovat černé skládky. “Nebyly zaznamenány větší komplikace, vánoční svozy tedy proběhly bez větších problémů,” doplnil vedoucí.