Aktuální informace

Přeparkujte si v době čištění ulic, nabádají Technické služby

 

V posledním červencovém týdnu začala druhá etapa komplexního blokového čištění města. Lidé by se měli seznámit s termíny čištění v místě jejich bydliště nebo v ulicích, kde parkují, aby mohli včas a bez problémů přeparkovat svůj vůz. Jinak je čekají nepříjemnosti. “Podrobný harmonogram je na webových stránkách Technických služeb k dispozici po celou sezónu, před čištěním samotným jsou do ulic umisťovány dopravní značky s termíny. Přesto stovky řidičů nechají z nepochopitelného důvodu své auto stát v zákazu a brání tak komplexnímu úklidu. Tito řidiči budou řešeni správním řízením,” varoval náměstek primátora Martin Klouda. Podrobný harmonogram je k dispozici také v Chomutovských novinách.

 

Druhá etapa blokového čištění začala 30. července v sedm hodin ráno, skončí 30. října ve tři hodiny odpoledne. Do každé čištěné oblasti umístí Technické služby v daný termín velkoobjemový kontejner, ten mohou využít lidé pro vyhození velkých kusů nábytku, koberců a podobných věcí.

 

Čištění ve městě provádí zhruba osmnáct zaměstnanců Technických služeb a devět strojů. Při první etapě v letošním roce svezly Technické služby 429 tun odpadu, kropicí vozy spotřebovaly 881 kubíků vody. Řádnému vyčištění bránilo 258 aut, které jejich majitelé nepřeparkovali. Čištění se v dané oblasti koná mezi sedmou hodinou ranní a třetí odpolední, po této době se tedy vozy mohou do ulic vrátit. Vjezd do čištěných ulic není zakázaný, řidiči však musí počítat s pohybem pracovníků i techniky a dávat tak větší pozor.