Aktuální informace

První etapa blokového čištění je v plném proudu, vše jde hladce

 

Technické služby po zimním období čistí komunikace po celém městě. Při první etapě komplexního blokového čištění mizí z ulic hlavně posypové materiály, které tam zůstaly po ošetřování komunikací. “Smetků je po první etapě čištění vždy asi o padesát tun více než po druhé etapě, celkem svezeme zhruba 800 tun za obě etapy,” uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.

 

Zatímco do roku 2014 překáželo při blokovém čištění stále více aut, loni se trend obrátil a řidiči se začali chovat zodpovědněji. “Byly roky, kdy v čištěných ulicích zůstalo stát i šest stovek vozů. V roce 2014 při první etapě překáželo 258 aut, při loňské první etapě už to bylo 193 vozů a letos se zdá, že se počet opět sníží,” řekl vedoucí dopravy Samir Kharboutli. Loni totiž průměrně zůstalo v zákazu stát sedm aut denně, letos zatím průměrně jen dvě. “Kdyby tento počet zůstal nebo se ještě snížil, byli bychom velmi rádi, protože pod vozy nelze komunikaci vyčistit a smetky tam zůstávají,” vysvětlil ředitel. Auta, která zůstanou stát v čištěných ulicích i přes zákaz, jsou odtažena na záchytné parkoviště. Letos jich zatím bylo devětadvacet.

 

Na úklidu ulic se podílí dva velké zametací samosběrné vozy, dva malé samosběrné vozy, kropicí vůz a malá kropička, vozidlo na čištění kanalizačních vpustí a vozidlo na odvoz velkoobjemového odpadu. Ručně ulice čistí třináct pracovníků. Harmonogram čištění i rozmístění velkoobjemových kontejnerů je k dispozici na stránkách www.tsmch.cz a v Chomutovských novinách. O zákazu parkování v čištěných ulicích informují s dostatečným předstihem dopravní značky.