Aktuální informace

S údržbou městského majetku pomáhá nový náklaďák i pojízdná dílna

 

Většina činností technických služeb se odehrává v terénu a k tomu je zapotřebí řádného vybavení. Pro nejrůznější opravy a správu některého městského majetku nyní pracovníkům organizace slouží dva nové vozy. Nová pojízdná dílna nahradila již vysloužilou, menší valníkové auto rozšířilo vozový park technických služeb. “Je zapotřebí, aby pracovníci měli potřebné nářadí a vybavení pohromadě, není efektivní, aby bylo jen ve skladu a podle potřeby si ho přenášeli do aut a vozili na místo. Při poruše tedy mohou ihned sednout do vozu a vyjet,” uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.

 

Nová dodávka s vestavbou slouží jako pojízdná zámečnická dílna. “Vestavbu tvoří sestava regálů a úložných skříněk, které jsou vybavené nářadím a mechanizačními dílenskými prostředky. Máme tedy k dispozici například svářečky, elektrocentrálu, ruční elektrické nářadí a mnoho dalších věcí,” uvedl vedoucí provozovny pomocného hospodářství Juraj Szabo. Kromě toho je vůz vybavený střešním nosičem, teleskopickým žebříkem, výstražnou světelnou lampou na zadních dveřích a výstražným majákem oranžové barvy.

 

Dodávku a její vybavení využívají pracovníci při údržbě budov a objektů technických služeb, městského mobiliáře a fontán. Slouží také jako zásahové vozidlo při nepředvídatelných situacích či haváriích na území města.

 

Malý náklaďák využívají technické služby k dovozu materiálů na místa oprav nebo údržby. Používá se například při údržbě dětských hřišť, veřejných sportovišť či psího hřiště. Menší náklaďák nenahradil vysloužilý vůz, ale rozšířil vozový park organizace. “Ke komplexnímu zabezpečení údržby nám již jeden vůz nestačil, bylo nutné pořídit další. Samozřejmě s tím souvisí i posílení personální. Osádku vozu tvoří dva údržbáři,” řekl vedoucí.

 

Technické služby mají na starosti údržbu jednačtyřiceti dětských hřišť, osmi veřejných sportovišť, jednoho tréninkového zařízení a jednoho psího hřiště.