Aktuální informace

Silnice se podaří opravit do konce letošního roku

 

Chomutov 16.10.2012  - Řidiči v Chomutově si až na výjimky užívají silnic bez výmolů. „Pracovníci chomutovských technických služeb opravili v letošním roce desítky kilometrů komunikací, které spadají pod jejich správu. Zbytek silnic zvládnou opravit ještě do konce letošního roku,“ uvedl náměstek primátora Martin Klouda.

 

Poškozené úseky komunikací silničáři postupně vyspravují na základě každoročních prohlídek. „Silnice opravujeme podle jejich důležitosti. První na řadě jsou trasy trolejbusů a autobusů, páteřní komunikace, následují komunikace v sídlištích,“ vysvětlil ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek s tím, že v případě havárií nebo oprávněných stížností občanů mohou harmonogram oprav změnit.

 

V letošním roce se už podařilo opravit silnice v sídlištích Březenecká, Kamenná, Písečná, Zahradní a následně v lokalitách Horní Ves, u nemocnice, ve středu města a na Černém Vrchu. Do konce roku se řidiči dočkají opravených úseků komunikací také v lokalitě Domovina, Nové Spořice, Zadní Vinohrady a Zátiší.

 

Pracovníci technických služeb nejprve poškozený povrch vozovky odstraní za pomoci frézy, poté nanesou přilepovací nátěr, který následně pokryjí novým asfaltobetonem. „Vzniklou spáru mezi novým a starým povrchem zalijeme vyplňující hmotou, která zabraňuje vtékání vody do ložných vrstev vozovky,“ doplnil vedoucí provozovny místních komunikací Vladimír Hurník.

 

Letos již technické služby opravily komunikace za 2,8 milionu korun. Opravy, které se plánují udělat do konce roku by měly stát ještě dalších půl milionu korun.

 

A jak to funguje? Pracovníci technických služeb nejprve poškozený povrch vozovky odstraní za pomoci frézy, poté nanesou přilepovací nátěr, který následně pokryjí novým asfaltobetonem. Spáru mezi novým a starým povrchem zalijí vyplňující hmotou, která zabraňuje vtékání vody do ložných vrstev vozovky.