Aktuální informace

Skončila druhá etapa blokového čištění komunikací

 

Chomutov 14.11.2012 - Technické služby ukončily druhou etapu čištění ulic. Ve srovnání s první etapou nyní pracovníci svezli z komunikací zhruba o sto padesát tun odpadu méně. Výrazně se však zvýšil počet nezodpovědných řidičů, kteří nepřeparkovali své vozy. Neumožnili tak uklidit komunikace v plánovaném rozsahu.

 

  “Takové chování je neohleduplné, přičiněním těchto řidičů znehodnocujících práci lidí trpí image Chomutova. Mohlo by být ještě hezčím městem. Termíny čištění jsou přitom vždy včas avizované na tabuli u vjezdu do jednotlivých ulic,” uvedl náměstek primátora Martin Klouda.

 

   Blokové čištění začíná každý rok vždy koncem března. Celé město uklízí po tři měsíce zhruba osm strojů, na úklid je vyčleněno denně 16 pracovníků. Deset až 12 z nich je zaměstnáno ve veřejné službě. Druhá etapa čištění připadá na červenec až konec října. “V tomto období jsme z ulic města svezli celkem 329 tun odpadu, z toho 34 tun nashromáždili obyvatelé do velkoobjemových kontejnerů umístěných na vybraných místech,” řekl provozně-technický náměstek Technických služeb města Chomutova Miroslav Šulta.

 

  Z ulic pracovníci svezli o 163 tun odpadu méně než v prvním kole čištění, o osm tun méně pak lidé nanosili do velkoobjemových kontejnerů. Je to dáno tím, že první etapa začíná po zimě. Z ulic je tak nutné odstranit také drť a písek, jež se používají při údržbě komunikací. Termíny blokového čištění ulic jsou po celý rok vždy s dostatečným předstihem zveřejněny na webových stránkách technických služeb www.tsmch.cz. Na termíny upozorňují více než týden předem i tabule v ulicích. Přesto se pokaždé najdou nezodpovědní řidiči, kteří své auto nepřeparkují. Počet neukázněných řidičů navíc ve srovnání s první etapou čištění o šest desítek stoupl.

 

  “Řádnému uklizení ulic bránilo 258 vozidel. Žádné z nich nebylo odtaženo, místo pod nimi jsme tedy nemohli uklidit,” upřesnil ředitel technických služeb Zbyněk Koblížek. Upozornil ale, že neukáznění řidiči nezůstanou nepotrestáni. Za ignorování zákazu parkování se budou zpovídat z přestupku.

 

  O úklid komunikací se starají čtyři vozy se samosběrným zařízením, dva kropicí vozy a dva menší nákladní automobily. Ve druhé etapě technické služby použily při čištění komunikací 895 kubíků vody, za celý letošní rok to pak bylo 1 787 kubíků.