Aktuální informace

Soutěž „Skleněná popelnice 2010“ zná své vítěze

    2.června 2011 byly slavnostně vyhlášeny výsledky soutěže měst a obcí Ústeckého kraje ve třídění odpadů „Skleněná popelnice 2010“. Vyhlašovatelem soutěže je Ústecký kraj, záštitu nad celou akcí převzala Jana Vaňhová, hejtmanka Ústeckého kraje.

     Zástupcům měst a obcí předali ceny náměstek hejtmanky Arno Fišera a předseda výboru pro zemědělství, životní prostředí a venkov Antonín Terber spolu s Monikou Zeman, zástupkyní ředitele krajského úřadu.

     Soutěž je součástí projektu „Intenzifikace odděleného sběru a zajištění využití využitelných složek komunálních odpadů včetně jejich obalové složky v Ústeckém kraji“, který společně již šestým rokem zajišťuje Ústecký kraj a společnost EKO-KOM, a. s. V roce 2010 obyvatelé Ústeckého kraje průměrně vytřídili 31,9 kg odpadu, z toho 18 kg papíru, 6,7 kg plastů a 7,2 kg skla.

     Do soutěže obcí jsou automaticky zařazeny všechny obce v kraji. Zdrojem informací pro hodnocení úrovně sběru jsou použity údaje společnosti EKO-KOM, a. s. (čtvrtletní výkazy, roční dotazník), případně další údaje poskytnuté obcemi. Vzhledem k odlišnostem ve fungování odpadových systémů v obcích a městech se soutěží ve dvou kategoriích.

 

Vítězné obce a města:

 

Kategorie obce 2010

1.       Doubice

2.       Staňkovice

3.       Libčeves

4.       Lobendava

5.       Chudoslavice

6.       Staré Křečany

7.       Vrbičany

8.       Vědomice

9.       Horní Podluží

10.     Žitenice

 

Kategorie města 2010

1.       Dolní Poustevna

2.       Česká Kamenice

3.       Krásná Lípa

4.       Úštěk

5.       Litoměřice

6.       Chomutov

7.       Velký Šenov

8.       Mikulášovice

9.       Ústí nad Labem

10.     Cítoliby