Aktuální informace

Sprškou vody z cisteren osvěžují technické služby rozpálený vzduch

 

Dva kropicí vozy Technických služeb města Chomutova křižují v těchto dnech ulice města, aby sprškou vody osvěžily rozpálený vzduch. Poprvé letos vyjely ve čtvrtek 2. července odpoledne. “Zatímco loni bylo nutné osvěžovat vzduch ve městě již v červnu, letos přišly tropické teploty až v červenci. Skrápění ulic zpříjemní dýchání lidem v ulicích a klesne také pocitová teplota,” uvedl ředitel Technických služeb Zbyněk Koblížek.

 

Ve čtvrtek vozy startovaly v odpoledních hodinách, od pátku jezdí mezi půl jedenáctou odpolední a půl šestou odpolední. Vzduch osvěžují hlavně v centru města a na sídlištích. Zatím technické služby počítají, že budou skrápět do neděle, poté se rozhodne podle další předpovědi počasí.

 

Vozy mají vpředu dvě kropidla, vzadu pak tlakovou lištu s mlžící tryskou. Jeden vůz spotřebuje za den zhruba 30 kubíků vody. “Voda splňuje všechny hygienické normy, je čerpána z veřejného řádu,” doplnil ředitel Technických služeb.

 

Skrápění ulic je veřejností vítáno, především nemocným lidem nebo seniorům se v tropických vedrech špatně dýchá a voda z cisteren jim usnadní cestu v případě, že i přes vysoké teploty musejí vyjít ven.