Aktuální informace

Technické služby čekají měsíce oprav komunikací

 

Technické služby začaly opravovat části komunikací, ve kterých vznikly po zimě takzvané výtluky. “Každý rok zjara zkontrolujeme celé město a vypracujeme plán oprav v jednotlivých lokalitách. Prioritu mají opravy havarijních stavů a tras autobusů a trolejbusů. Práce vždy plánujeme tak, aby byl co nejméně omezený provoz automobilů nebo chůze pěších,” uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.

 

Jarní prohlídka komunikací ukázala téměř tři sta míst, kde jsou opravy zapotřebí. “Počet se na první pohled zdá vysoký, ale komunikace jsou po letošní zimě zhruba ve stejném stavu, jak v minulých letech. V plánu jsou zahrnuté jak malé, tak i rozsáhlejší opravy,” vysvětlil vedoucí provozovny místních komunikací Vladimír Hurník. Plán je pouze předběžný, během prací se mohou vyskytnout další potřebné opravy.

 

Opravy komunikací začaly v polovině dubna a potrvají podle počasí až do konce podzimu. “V místech, kde je rušný provoz, provádíme opravy v nočních hodinách, abychom přes den nezdržovali dopravu nebo nemuseli celé úseky uzavírat. Dopředu se tedy obyvatelům omlouváme za případný hluk,” doplnil vedoucí.