Aktuální informace

Technické služby dokončily instalaci výzdoby, město září vánočními motivy

 

Čtrnáct dní instalovali čtyři pracovníci technických služeb na sloupy veřejného osvětlení světelnou vánoční výzdobu. Nyní již mnoho ulic města zdobí komety, andílci, hvězdy i další motivy. “Letos jsme obměnili motivy ve výzdobě na náměstí 1. máje a v Palackého, Mánesově a Farského ulici. Na ostatních místech zůstávají stejné. Větší obměna se odehrála loni, na městskou věž i strom na náměstí byla tehdy použita zcela nová výzdoba,” uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek. Výzdoba se ve městě rozsvítí 27. listopadu při slavnostním zahájení Chomutovských Vánoc.

 

Než pracovníci výzdobu nainstalují, musejí ji ještě ve skladě dobře zkontrolovat a případně opravit. “Správnou funkčnost hlídáme i po celou dobu, kdy je výzdoba v provozu. Jakmile zjistíme závadu, ihned jí odstraníme,” doplnil vedoucí provozovny veřejného osvětlení Jan Dvořák.

 

Výzdoba je nainstalována na sloupech veřejného osvětlení na náměstí 1. máje, Husově náměstí a v ulici Revoluční, Ruská, Nerudova, Jakoubka ze Stříbra, Riegrova, Na Příkopech, Mánesova, Farského, Palackého, Zborovská, Blatenská, Lipská a Chelčického.  Dekoraci připevňovali čtyři pracovníci od začátku listopadu pomocí dvou vysokozdvižných plošin. Ještě zbývá ozdobit vánoční strom na náměstí 1. máje. Této práce se letos ujme externí firma MK Mont, která na něj světelné ozdoby nainstaluje 25. listopadu. Sundat výzdobu začátkem ledna trvá zhruba 250 hodin.