Aktuální informace

Technické služby marně čistí podchody od graffiti

Nový nátěr musel dostat podchod v Palackého ulici. Jeho stěny totiž zaneřádili vandalové graffiti. “Podchody jsou častým terčem těchto „malířů“. Toto umění se ale nemusí všem líbit, navíc jejich plátnem je cizí majetek, který tak poškozují. Pracovníci Technických služeb pak tráví hodiny na nápravě a zbytečně se vynakládají nemalé prostředky,” uvedl náměstek primátora Martin Klouda.

 

 

Podchod v Palackého ulici má tři ramena a celkově je největší ve městě. Poskytuje tak vandalům dostatek prostoru pro nástřiky, pracovníkům Technických služeb ale zabere nová výmalba dvakrát tolik času než jinde. “Letos tam naši zaměstnanci pracovali pět dní, podchod totiž museli natřít několika vrstvami. Takzvaní graffiťáci totiž používají stále odolnější barvy, které je obtížné přetřít,” uvedl vedoucí provozovny Místních komunikací Vladimír Hurník.

 

 

Čisté stěny zůstaly však jen týden, nyní je na jedné stěně nový červený výtvor. A další budou zřejmě přibývat. Výdaje za výmalbu jednoho podchodu se pohybují kolem desetitisíc korun, záleží na počtu vrstev nátěru. Jedna však nikdy nestačí. Letos Technické služby vymalují celkem tři podchody, loni dostaly nový nátěr dva.

 

 

Ve městě je celkem jedenáct podchodů. “Všechny v současné době prohlížíme, mapujeme nedostatky. Kromě nátěrů bude zapotřebí někde opravit i schody, zábradlí nebo jiné části,” doplnil Hurník.