Aktuální informace

Technické služby města Chomutova zahájily každoroční boj s trávou

 

Tento týden začala první ze čtyř plánovaných sečí. “Travní porosty sekají jak naši pracovníci, tak zaměstnanci externích firem, které si najímáme podle potřeby,” řekl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.   

 

Pracovníci organizace sekají od středu města dále do ulice Pod Břízami směrem k sídlišti Zahradní a Blatenská. “Seče jsou celoplošné, postupně se dostane na celé město,” vysvětluje vedoucí střediska veřejné zeleně technických služeb Daniel Voborník.   

 

Seč provádí patnáct až dvacet pracovníků, kterým pro větší efektivitu pomáhají travní kabinkové a bezkabinkové sekačky a další mechanizace jako motorové sekačky, mulčovače a ručně vedené sekačky. Nasekanou trávu odváží kontejnerová nákladní avie do kompostárny, a vyrábí se z ní kompost, který si občané pak mohou odvézt pro svou potřebu.     

 

Průběh sečí výrazně ovlivňuje počasí. “Například vloni čtvrtá seč v celém rozsahu neproběhla, protože bylo sucho a nebylo, co sekat. Naopak v letech, kdy je hodně vláhy, musíme v řadě lokalit sekat nad rámec sečí,” popisuje Voborník. Technické služby využívají služeb externích dodavatelů.  “Bez jejich pomoci by nebylo možné v nastaveném harmonogramu posekat celé město bez přerůstání trávníků,” dodává Voborník. Seče často komplikují nevhodně zaparkovaná auta.