Aktuální informace

Technické služby motivují ke třídění již předškoláky

 

Technické služby pomáhají motivovat ke třídění odpadů i děti již od raného věku. Ty se seznamují s tříděním i s nakládáním s odpady při četných exkurzích. “Pro děti připravujeme zábavný program, který je nenásilnou formou hry vtáhne do problematiky třídění odpadů. Část je teoretická, ale mnoho věcí si děti mohou zkusit nebo osahat. Spolupráce se školkami i školami je velmi dobrá, exkurze se tedy budou konat i nadále,” uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.

 

V druhém pololetí loňského roku uspořádaly Technické služby exkurze pro čtrnáct skupin dětí z mateřských škol a pro jednu třídu základní školy. “Když k nám děti přijdou, mnoho věcí o třídění odpadů již znají. To nás těší. My jim tedy ukážeme v praxi to, co se učily teoreticky. Baví je například určování materiálů, ale nejvíce se zajímají o naší techniku,” uvedl provozně-technický náměstek Miroslav Šulta.

 

Při návštěvě si děti například prohlížejí fotografie z činnosti pracovníků Technických služeb a hádají, co lidé na snímcích dělají. Připravená je také pohádka o třídění odpadů, zábavné puzzle nebo labyrint. “Dále si mohou prohlédnout výrobky, které vznikly z tříděného odpadu,” doplnil Miroslav Šulta. 

 

Druhá část exkurzí se odehrává v provozní části areálu Technických služeb. Děti si vyzkouší vysypat kontejner do svozového vozu, mohou se i svézt, stříkají proudem vody nebo čistí kousek komunikace za přítomnosti a dohledu odpovědných pracovníků TSmCh.