Aktuální informace

Technické služby opravují chodníky, práce potrvají do listopadu

 

 

Technické služby opravují chodníky po celém městě. “Jedná se o pravidelnou každoroční činnost. Provádíme pouze lokální opravy chodníků na místech, kde je to zapotřebí,” uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.

 

Pracovníci Technických služeb si poškozená místa nejprve vytipují a prohlédnou závady. Pokud se jedná o poškozený asfaltový povrch, nejprve ho vybourají, oříznou a vyspraví novým. “V případě dlažebních povrchů nejdříve rozebereme potřebnou část, podsypeme jí a dorovnáme. Poté se vrátí zpět nepoškozené kostky nebo je nahradíme novými,” doplnil vedoucí provozovny Místních komunikací Vladimír Hurník.

 

Místa určená k opravě monitorují samy technické služby nebo je informují obyvatelé. Podněty ze strany veřejnosti Technické služby prověří a poté nahlášená místa opraví. Práce letos již skončily například v ulici Mostecká, Moravská, Beethovenova, Želivského nebo Stavbařská.

 

Chodníky budou Technické služby opravovat postupně až do listopadu. Pro chodce to ve většině případů neznamená žádné omezení, jen je potřeba v místě oprav dbát vyšší pozornosti.