Aktuální informace

Technické služby pomohly zajistit Chomutovské Vánoce

 

 

Krásně nazdobený vánoční strom, funkční stánky trhovců i upravený prostor v centru města. To a mnoho jiných věcí zajistily technické služby v rámci konání Chomutovských Vánoc. “Měli jsme na starosti vše od instalace výzdoby již v listopadu, přes instalaci stromu, stánků a mobiliáře na náměstí až po průběžný a závěrečný úklid centra města. Vše se díky dobré organizaci obešlo bez problémů, to je vždy odměna za naši práci,” uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.

 

Přípravy na náměstí začaly instalací stromu a jeho ozdobením, stejně tak technické služby osvětlily i sloup, a prostor trhů. Před samotným zahájením vánočních trhů navezly na náměstí stánky pro trhovce. “Zajistili jsme přívod elektřiny do stánků a také přívod vody do kádí s rybami. Během konání trhů jsme se starali o bezproblémový chod a případné poruchy jsme ihned řešili,” popsal provozně-technický náměstek Miroslav Šulta s tím, že v režii technických služeb byla i instalace menších stromků, zvoničky, rozcestníku, svícnu či různých dopravních zábran a ochranných plůtků.

 

Po celou dobu konání trhů technické služby pravidelně vyvážely odpadkové koše i kontejnery. “Velký úklid celého náměstí se konal každý večer po uzavření stánků a odchodu návštěvníků trhů,” řekl Miroslav Šulta.

 

Jelikož byl letošní předvánoční čas ve znamení několika sněhových přeháněk, bylo zapotřebí odstraňovat sníh z párty stanu a také se starat o schůdnost a sjízdnost komunikací. “Na náměstí byl letos umístěn zasněžený kopec, takže jsme se starali také o to, aby v jeho okolí nebyl ušlapaný sníh, na kterém by hrozilo uklouznutí chodců,” doplnil provozně-technický náměstek.

 

Po skončení trhů se technické služby postarají o odvoz veškerého mobiliáře a kompletní úklid náměstí.