Aktuální informace

Technické služby pořídí váhu, vysavač či sypač

 

Kvalitnější služby poskytnou Technické služby v letošním roce díky nové technice. Ta rozšíří stávající počty strojů, nebo nahradí již vysloužilé. “Vozový park Technických služeb i ostatní strojové vybavení je na velmi vysoké úrovni. Je to i tím, že se o ně pracovníci organizace dobře starají. Přesto je zapotřebí každým rokem pořídit nové stroje nebo jejich části,” uvedl náměstek primátora Martin Klouda.

 

 Moderní technika zajišťuje ve většině případů kvalitnější práci a její obsluha pracovníky je jednodušší. “V letošním roce jsme zakoupili automobilovou mostovou váhu, lisovací kontejner či multikáru s univerzálním nosičem nástaveb. Toto vozidlo je pro svou všestrannost užíváno po celý rok,” sdělil provozně-technický náměstek Technických služeb města Chomutova Miroslav Šulta. Pořízena byla také čelní šípová radlice, která se připojuje k traktoru a slouží k odstraňování sněhu.

 

 

V dalších měsících pořídí Technické služby zimní sypač s radlicí určený právě na již zakoupenou univerzální multikáru. S čistotou ve městě pomůže i kanalizační hydročistič nebo elektrický vysavač pro ruční úklid ulic. V plánu pořizování nového vybavení je také osobní vozidlo a software docházkového systému. “Tyto plány se ale mohou drobně měnit podle aktuálního vývoje finančních prostředků nebo potřeb organizace,” doplnil Miroslav Šulta.