Aktuální informace

Technické služby přes Vánoce posílí svoz odpadů

 

Technické služby připravily na období vánočních svátků mimořádné svozy odpadů. V tomto období lidé častěji vyhazují komunální odpad při úklidu, po rozbalení dárků a poté i při likvidaci vánoční výzdoby. “Aby nebyly ulice plné krabic a papíru, je zapotřebí posílit svozy. Do ulic budou přistaveny také velkoobjemové kontejnery na vánoční stromky,” uvedl náměstek primátora Martin Klouda.

 

Na Štědrý den a dva svátky budou svozové vozy vyjíždět podle celoročních harmonogramů, navíc ale přibydou další svozy. V problematických oblastech budou navýšeny svozy směsného komunálního odpadu, papíru i plastů. Jediným dnem, kdy svozové vozy nevyjedou, je první den roku 2014.

 

Od pondělí 23. prosince přistaví Technické služby velkoobjemové kontejnery na pevná stanoviště v ulicích Bělohorská, M. Pujmanové, Březenecká, Kamenný Vrch a Skalková. Tyto lokality obslouží jedno vozidlo. Velkoobjemové kontejnery určené na vánoční stromky budou přistavené na všech čtrnácti pevných stanovištích od čtvrtka 2. ledna do pátku 10. ledna. Výjimkou bude kontejner v Nových Spořicích. Ten nebude stát na pevném stanovišti, ale na parkovišti mezi panelovými domy.

 

Svozy o Vánocích často komplikují nezodpovědní řidiči, kteří špatně zaparkují a tím brání v příjezdu vozů ke kontejnerům. V některých případech je nemožné se ke kontejneru dostat. Odpad, který se pak do nádob nevejde, znečišťuje okolí. Jedná se hlavně o ulice Kamenný Vrch, Kyjická, Kundratická, Dřínovská a M. Kopeckého. Technické služby budou spolupracovat s městskou policií, aby udržely vozovky průjezdné.

 

 

ROZPIS MIMOŘÁDNÉHO SVOZU ODPADŮ 

  • Pondělí 23.12. – papír v centru města, směsný komunální odpad v Kadaňské ulici.
  • Úterý 24.12. – papír ze sídlišť Březenecká, Kamenná, Zahradní, Písečná a v centru města
  • Středa 25.12. – papír ze sídlišť a centra, směsný komunální odpad ze sídlišť dle potřeby
  • Čtvrtek 26.12. – papír z Horní Vsi a sídlišť
  • Pátek 27.12. – podle potřeby papír a plasty z celého města
  • Sobota 28.12. – směsný komunální odpad z celého města podle potřeby