Aktuální informace

Technické služby připravují město na Vánoce

 

Ulice města dostávají vánoční atmosféru. Technické služby totiž začaly s instalací výzdoby, v následujících dnech také připraví prostory náměstí k pořádání vánočních trhů. “Přestože je tato práce každý rok víceméně stejná, zaměstnanci ji musí odvést velmi pečlivě, aby vše bylo bezpečné a přitom pěkné,” uvedl náměstek primátora Martin Klouda.

 

O výzdobu města se postará zhruba třiačtyřicet pracovníků technických služeb. Příprava, instalace, následná demontáž a uskladnění vánočních rekvizit jim trvá každý rok zhruba sedm set pracovních hodin. Letos se budou muset obměnit motivy výzdoby v Palackého ulici, loni tam totiž většinu stávajících poškodil silný vítr.

 

Místa vybraná pro instalaci ozdob zůstávají stejná jako v předešlých letech. Svítící hvězdy, větévky či kouličky lidé opět uvidí na náměstí 1.máje, Husově náměstí a dále v ulici Revoluční, Ruské, Nerudově, Jakoubka ze Stříbra, Riegrově, Na Příkopech, Mánesově, Farského, Palackého, Zborovské, Blatenské, Lipské a Chelčického. “Na těchto místech zajišťujeme nejen instalaci samotnou, ale i přívod elektrické energie. Po celou dobu pak kontrolujeme správnou funkčnost a případné poruchy ihned odstraňujeme,” uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.

 

Věšení vánočních symbolů na strom, svítidla či budovy znamená hlavně práci ve výškách. K tomu pracovníkům pomáhají tři vysokozdvižné plošiny. V režii technických služeb je také bezproblémové technické zabezpečení chodu vánočních trhů. To začíná již umístěním dopravního značení. “Pomocí vozidla s hydraulickou rukou pak na náměstí umístíme prodejní stánky a malé stromky, nazdobíme je světélky a girlandami, ” vyjmenoval provozně-technický náměstek Miroslav Šulta s tím, že dále se zaměstnanci technických služeb starají o svoz odpadků z košů, údržbu komunikací v prostoru trhů i o obsluhu veřejného WC v novém informačním centru.

 

Kromě vysokozdvižných plošin pomáhají s přípravami ještě čtyři dodávky, dva traktory s vlekem, vozidlo s hydraulickou rukou, Avia s valníkem a vozidlo pro svoz odpadu.