Aktuální informace

Technické služby připravují město na Vánoce

 

Ulice města dostávají vánoční atmosféru. Technické služby totiž začaly s instalací výzdoby, v následujících dnech také připraví prostory náměstí k pořádání vánočních trhů. “Přestože je tato práce každý rok víceméně stejná, zaměstnanci jí musí odvést velmi pečlivě, aby vše bylo bezpečné a přitom pěkné,” uvedl náměstek primátora Martin Klouda.

 

O výzdobu města se postará zhruba třiačtyřicet pracovníků Technických služeb. Příprava, instalace, následná demontáž a uskladnění vánočních rekvizit jim trvá každý rok zhruba sedm set pracovních hodin. Letos se budou muset obměnit motivy výzdoby v Palackého ulici, loni tam totiž většinu stávajících poškodil silný vítr.

 

Místa vybraná pro instalaci ozdob zůstávají stejná jako v předešlých letech. Svítící hvězdy, větévky či kouličky lidé opět uvidí na náměstí 1.máje, Husovo náměstí a dále v ulici Revoluční, Ruská, Nerudova, Jakoubka ze Stříbra, Riegrova, Na Příkopech, Mánesova, Farského, Palackého, Zborovská, Blatenská, Lipská a Chelčického. “Na těchto místech zajišťujeme nejen instalaci samotnou, ale i přívod elektrické energie. Po celou dobu pak kontrolujeme správnou funkčnost a případné poruchy ihned odstraňujeme,” uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.

 

Věšení vánočních symbolů na strom, svítidla či budovy znamená hlavně práci ve výškách. K tomu pracovníkům pomáhají tři vysokozdvižné plošiny. Díky nim mohou i bezpečně přepravit materiál pro ohňostrůjce na střechu kina Praha.

 

V režii Technických služeb je také bezproblémové technické zabezpečení chodu vánočních trhů. To začíná již umístěním dopravního značení, aby řidiči byli včas informováni o změnách. “Pomocí vozidla s hydraulickou rukou pak na náměstí umístíme prodejní stánky a malé stromky, nazdobíme je světélky a girlandami, ” vyjmenoval provozně-technický náměstek Miroslav Šulta s tím, že dále se zaměstnanci technických služeb starají o svoz odpadků z košů, údržbu komunikací v prostoru trhů i o obsluhu veřejného WC v novém informačním centru.

 

Kromě vysokozdvižných plošin pomáhají s přípravami ještě čtyři dodávky, tři traktory s vlekem a vozidlo pro svoz odpadu.