Aktuální informace

Technické služby recyklují starý beton, využít jej mohou lidé i firmy

 

Technické služby nabízejí další produkt, který si mohou obyvatelé města nebo firmy odvézt k vlastnímu využití. Jedná se o zrecyklovaný stavební odpad. “Uskladněných betonové kry, které byly dovezeny jako odpad z různých staveb či rekonstrukcí ve městě, technické služby nadrtily. Tím vzniklo betonové kamenivo. Ani tento odpad tak nepřijde nazmar, ale vrátí se zpět k lidem, kteří ho mohou využít pro svou potřebu,” uvedl náměstek primátora Martin Klouda.

 

 V depu stavebního odpadu v areálu bývalé chomutovské skládky se nashromáždilo pět tisíc tun betonu. “Zrecyklovali jsme jej pomocí mobilního drtiče s pásovým podvozkem. Vzniklo tak kamenivo o výsledné frakci 0 až 63 milimetrů,” uvedl vedoucí provozovny Odpadového hospodářství Marek Pohl. Materiál lze použít jako náhradu kameniva do konstrukčních vrstev komunikací, k terénním úpravám, zásypům inženýrských sítí nebo do podloží chodníků.

 

 V případě zájmu si mohou obyvatelé i firmy přijet pro betonový recyklát přímo na skládku. Po předchozí domluvě je možné zajištění nakládky, případně i odvozu recyklátu dopravními prostředky. Služba i produkt jsou zpoplatněné. Domluvit si nakládku včetně přípravy materiálu je možné přímo ve vážním domku skládky nebo na telefonním čísle 731 411 779.