Aktuální informace

Technické služby se starají o cyklostezky

 

Technické služby pravidelně čistí cyklostezky na území města. Trasy jsou během sezóny čisté a dobře průjezdné. “Od jara do podzimu se o cyklostezky staráme, čistíme je a svážíme odpad z odpadkových košů v blízkosti stezek. Chceme, aby se lidé, kteří si přijdou zasportovat nebo se jen projít, cítili dobře v upraveném prostředí,” uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.

 

O cyklostezky se technické služby starají podle počasí od konce března do konce října. “Čistíme všechny trasy samosběrným zametacím vozem nebo vozidlem typu Multicar s čelním válcovým koštětem,” uvedl vedoucí dopravy a čištění města Samir Kharboutli. Pracovníci stezky tímto způsobem čistí třikrát v týdnu, vždy v pondělí, středu a v pátek. Odstranění nečistot z povrchu stezky je důležité hlavně pro bruslaře, pro které je hladká cesta zárukou dobré jízdy.

 

V zimním období jsou cyklostezky jen velmi málo využívané sportovci, a tak se jejich povrch neudržuje. Technické služby jej od listopadu do konce března nečistí ani neošetřují posypem nebo pluhováním. Svoz odpadu z odpadkových košů se po celý rok řídí stanoveným harmonogramem.