Aktuální informace

Technické služby uklízejí stovky kilogramů exkrementů ročně

 

Technické služby se snaží mít čisté město ve všech směrech, z trávníků i chodníků pracovníci sbírají po nezodpovědných majitelích psů exkrementy.

 

“Přestože je vyhláškou dáno, že lidé si po svých mazlíčcích mají uklízet sami, ne vždy tomu tak je, i když všichni dostávají po zaplacení poplatku za psa sáčky na sběr exkrementů na celý rok. Protože někteří nejsou schopni uklízet po svých psech, musejí Technické služby vyčlenit jednoho zaměstnance, který se věnuje úklidu psích výkalů. Za rok se jedná o stovky kilogramů tohoto odpadu,” uvedl náměstek primátora Martin Klouda.

 

 

Na sběru psích exkrementů se podílí jeden pracovník. “Ten sběr provádí speciálním vysavačem vždy, když to klimatické podmínky dovolují,” informoval vedoucí provozovny Veřejné zeleně Daniel Voborník. Psí výkaly nelze sbírat, pokud prší nebo je po dešti a tráva je mokrá. Další komplikací může být vzrostlá tráva a v zimě samozřejmě sníh a mráz.

 

 

V letošním roce již Technické služby z ulic města odklidily téměř 400 kilogramů exkrementů, za celý loňský rok to bylo 800 kilogramů.