Aktuální informace

Technické služby začínají opravovat komunikace teplou směsí, někde budou pracovat i v noci

 

Technické služby města Chomutova začnou opravovat komunikace teplou obalovanou směsí. Nyní jsou již vhodné klimatické podmínky k tomu, aby tímto postupem opravily výtluky po zimě. Přes zimu se vytipovaná místa opravují studenou asfaltobetonovou směsí, té chladné počasí nevadí. Teplá směs přijde na řadu v polovině dubna.

 

Nejprve Technické služby opraví trasy trolejbusů a autobusů, cyklistické stezky a páteřní komunikace, poté komunikace na sídlištích a ostatní. V případě havárií a opodstatněných podnětů občanů, budou samozřejmě tyto opravy v harmonogramu upřednostněny. 

 

Na místech, kde je přes den velmi hustý provoz, budou Technické služby pracovat přes noc. Jedná se především o frézování komunikací, protože tato technologie znamená větší omezení provozu vlivem nasazení těžké techniky. Noční frézování bude probíhat nepravidelně v průběhu měsíců dubna, května a června.

 

Studenou asfaltobetonovou směsí opravovaly Technické služby výtluky od listopadu loňského roku. Celkem spotřebovaly 7 tun této směsi. Již v únoru a březnu začali pracovníci opravovat dlážděné chodníky, schodiště, obruby, uliční vpusti a ostatní příslušenství komunikací.