Aktuální informace

Technické služby začínají opravovat komunikace teplou směsí, někde budou pracovat i v noci

 

Technické služby města Chomutova začnou v těchto dnech opravovat komunikace teplou obalovanou směsí. Nyní jsou již vhodné klimatické podmínky k tomu, aby tímto postupem opravily výtluky po zimě. „Přes zimu se vytipovaná místa opravují studenou asfaltobetonovou směsí, té chladné počasí nevadí. Teplá směs přichází na řadu právě v první polovině dubna,“ uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.

 

Nejprve technické služby opraví trasy trolejbusů a autobusů, cyklistické stezky a páteřní komunikace, poté komunikace na sídlištích a ostatní. V případě havárií a opodstatněných podnětů občanů, budou samozřejmě tyto opravy v harmonogramu upřednostněny. „Se stroji a pracovníky opravující komunikace se lidé nejprve setkají v ulici Palackého, Beethovenova, Na Příkopech, Čelakovského, Cihlářská a  Březenecká,“ vyjmenoval první úseky oprav vedoucí provozovny místních komunikací Vladimír Hurník.

 

Na místech, kde je přes den velmi hustý provoz, budou technické služby pracovat přes noc. „Jedná se především o frézování komunikací, protože tato technologie znamená větší omezení provozu vlivem nasazení těžké techniky. Noční frézování bude probíhat nepravidelně v průběhu měsíců dubna, května a června,“ doplnil vedoucí.

 

Studenou asfaltobetonovou směsí opravovaly technické služby výtluky od listopadu loňského roku. Celkem spotřebovaly pět tun této směsi. Již v únoru začali pracovníci opravovat dlážděné chodníky, schodiště, obruby, uliční vpusti a ostatní příslušenství komunikací.