Aktuální informace

Technické služby začnou uklízet ulice

 

 

Technické služby začnou zítra čistit ulice v rámci komplexního blokového čištění. “S předstihem upozorňujeme řidiče v textové formě na našich stránkách, ale i prostřednictvím dopravního značení, aby si stihli přeparkovat. V posledních letech nezodpovědných řidičů pomalu ubývá, doufáme, že tento trend bude pokračovat,” uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.

 

Blokové čištění začne v ulici Vodních staveb, Vršovců, Zdeňka Štěpánka a ve Školní. Dále bude pokračovat podle harmonogramu, který je k dispozici na webových stránkách www.tsmch.cz v sekci harmonogramy činností. “Pro první etapu blokového čištění jsou připraveny dva chodníkové samosběry, dva silniční samosběry, velký a malý kropicí vůz, avie, multikára, vůz s velkoobjemovým kontejnerem a odtahové vozidlo,” vyjmenoval vedoucí dopravy Samir Kharboutli. Kromě obsluhy této techniky je připraveno dalších jedenáct pracovníků, kteří budou dočišťovat ulice ručně.

 

Vozy, které budou při čištění překážet, budou odtažené na odstavné parkoviště U Větrného mlýna. Nezodpovědnost se tedy majiteli prodraží. Zatímco ještě před pěti lety zůstalo v čištěných ulicích i přes zákaz stát i šest stovek aut, od roku 2014 tento počet klesá. V posledních dvou letech se drží do dvou set. “I to je však dost. Prostor pod těmito auty zůstane nevyčištěný, což je problém hlavně při první etapě, kdy se sbírají zbytky posypových materiálů, kterými se v zimě komunikace udržovaly,” upozornil vedoucí.

 

V ulicích budou v rámci první etapy komplexního blokového čištění umístěné i velkoobjemové kontejnery. Jejich stanoviště bude také rozepsáno v harmonogramu činností na webových stránkách nebo v Chomutovských novinách. První etapa čištění potrvá do konce června, druhá etapa začne v srpnu.