Aktuální informace

Technické služby zajišťují lepší chůzi, jízdu i odpočinek

 

 

 

Technické služby krášlí město. Zjara se totiž pustily do oprav, prořezávek i úklidu. “O vzhled města Technické služby pečují celoročně, zjara je však tato činnost nejdůležitější, protože dochází k nápravám škod, které způsobila zima. Dále je zapotřebí opravit zničený majetek města vandaly, protože slušní lidé si zaslouží mít kolem sebe hezké a upravené prostředí,” uvedl náměstek primátora Martin Klouda.

 

Malůvky takzvaných graffiťáků odstranily Technické služby z podchodu v Palackého ulici, zohyzděný byl jimi i hudební altán v městském parku. Ten je již znovu krásnou dominantou lesíku, pracovníci Technických služeb jej vyčistili, opravili drobné nedostatky a natřeli. “Zdi altánu jsme nejprve museli nahrubo očistit kartáči, poté proudem vody. Ze střechy jsme smetli napadané listí a nepořádek. Teprve pak jsme altán mohli začít natírat,” upřesnil provozně-technický náměstek Miroslav Šulta. Práce na altánku vyšly zhruba na deset tisíc korun.

 

Aby se po Chomutově lépe chodilo, práce zaměstnanců Technických služeb se zaměřila i na chodníky. Výtluky a nedostatky opravují po celém městě, větší oprava se nyní uskutečnila v Erbenově ulici, kde byla položena nová dlažba. Nové povrchy dostanou i některé silnice, rekonstrukce čeká ulice Palackého, Riegrovu, Čelakovského, Březeneckou a další. Na komunikacích s hustým provozem budou Technické služby některé práce provádět v noci.

 

Velmi aktuální je na jaře městská zeleň. Květiny začínají rozkvétat a pracovníci musí ze záhonů neustále odstraňovat plevel. Nekonečný boj je také s trávou, letos začalo první kolo seče o měsíc dříve než loni, slunečné počasí s přeháňkami růst trávy navíc velmi podporuje. “Vše ale stíháme podle harmonogramu,” doplnil vedoucí provozovny Veřejné zeleně Daniel Voborník. Prořezávky stromů a úpravy keřů nyní Technické služby dokončily v Mostecké a Březenecké ulici.