Aktuální informace

Technické služby zbavují podchody odpadků i zápachu

 

 

Dvakrát týdně uklízí pracovníci Technických služeb všechny podchody ve městě. V létě navíc umývají zdi a podlahy, aby je zbavili zápachu. “Podchody slouží mnoha lidem jako odpadkový koš či veřejná toaleta. Přestože podchody dvakrát v týdnu uklízíme, pokaždé tam jsou další odpadky, rozbité lahve a podobný nepořádek.  Snažíme se tedy tato místa neustále dávat do pořádku, aby lidé procházeli čistým prostorem,” uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.

 

Pracovníci organizace uklízejí podchody vždy v pondělí a v pátek, vyčistit jeden podchod trvá zhruba třicet minut. „Většina úklidu probíhá ručně. V první řadě se zametají schody, které jsou znečištěny nejčastěji nedopalky od cigaret. Poté zaměstnanec uklízí samotný podchod, kde zamete veškerý nepořádek jako jsou papírky od potravin, plastové lahve, rozbité střepy od lahví, ale také suché listí,” uvedl vedoucí provozovny dopravy a čištění města Samir Kharboutli. 

 

V letních měsících se stává, že podchod si kdosi splete s veřejným záchodkem a prostorem se pak line nepříjemný zápach. V takové situaci pomocí kropicího vozu pracovníci místo vystříkají tlakem vody s čističem. “V létě také využíváme samosběrný zametací vůz, který podchod zbaví nejen veškerého nepořádku, ale také sníží prašnost při průchodu v podchodech,” doplnil vedoucí.