Aktuální informace

Technickým službám brání v čištění ulic stále více aut

 

Technické služby při první etapě blokového čištění ulic svezly přes pět set tun nečistot ze silnic i chodníků. Toto množství je podobné jako po skončení první etapy vloni. Oproti předešlému roku se však liší počet zaparkovaných aut bránících řádnému vyčištění komunikací, letos jich o několik desítek víc. “Tato vozidla nejsou z místa odtažena, takže pod nimi zůstane povrch nevyčištěný. Nezodpovědní řidiči však nezůstanou bez trestu, za tento přestupek dostanou pokutu,” uvedl náměstek primátora Martin Klouda.

 

O úklid se staralo průměrně devatenáct pracovníků. “Jedenáct z nich je našich zaměstnanců, osm pak pomáhá v rámci veřejně prospěšných prací,” uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek. Lidskou sílu pak doplňovaly stroje, tedy čtyři samosběry, dva kropicí vozy a tři náklaďáky.

 

Celkem Technické služby svezly 563 tun odpadu a spotřebovaly 879 kubíků vody na kropení. První etapa čištění je ve srovnání s tou druhou náročnější. Ze silnic totiž musí pracovníci odstranit i posypové materiály, které v zimě zajišťovaly schůdnost a sjízdnost komunikací.

 

V době čištění je v každé ulici vždy na předem určeném místě přistaven velkoobjemový kontejner. Ten mohou lidé využít při vyhazování starého nábytku, koberců či jiného odpadu větších rozměrů.

 

Termíny blokového čištění ulic i přesná stanoviště kontejnerů jsou vždy s dostatečným předstihem zveřejněny na webových stránkách Technických služeb www.tsmch.cz. Na termíny upozorňují více než týden předem i tabule v ulicích. Toto však zřejmě nevidělo 312 majitelů aut, kteří své vozy nepřeparkovali a zabránili tak vyčištění místa pod nimi. Takových řidičů přibývá s každým čištěním, s každým čištěním průměrně o šest desítek. Pokud tento negativní trend bude dále pokračovat, čištění ulic se tím značně ztíží.

 

Druhá etapa blokového čištění ulic začne 1. srpna, konec je naplánován na 31. října.