Aktuální informace

Tisíc tun soli čeká na jakkoli tuhou zimu

 

Chomutov 6.8.2012 - Přestože venku panují vysoké teploty, pracovníci Technických služeb města Chomutova navezli do skladů pět set tun posypové soli.  Dalších pět set tun  už ve skladech je z minulé zimy. „Technické služby jsou tak připravené na jakkoli tuhou zimu," řekl  náměstek primátora Martin Klouda.  Za sůl technické služby daly 700 tisíc korun.  V podstatě tímto krokem začala příprava na zimní údržbu komunikací.  
Zatímco solí jsou sklady předzásobené s potřebným předstihem na celou zimu, posypová drť a písek se kvůli omezené kapacitě skladu zajišťuje až před začátkem zimy a průběžně se dokupuje. „Tyto materiály na rozdíl od soli jsou dostupné po celé zimní období, proto není problém je kdykoli dokoupit a doplnit tak potřebné množství,“ řekl ředitel technických služeb Zbyněk Koblížek.
Technické služby města Chomutova mají k dispozici pro zimní údržbu komunikací celkem 33 vozů. Patří mezi ně 4 velké sypače, 7 multicar, 13 traktorů, 5 vozů pro odvoz sněhu, 3 nakladače a jedno dispečerské vozidlo. „Všechny naše vozy jsou v dobrém technickém stavu. Zhruba od října se aktivně připravujeme na to, aby od 1. listopadu byli naši řidiči i technika v pohotovosti a v případě potřeby vozy ihned vyjely do ulic,“ doplnil Zbyněk Koblížek.  


V minulých letech zasáhly  Chomutov  obrovské přívaly sněhu, kdy během osmačtyřiceti  hodin napadlo téměř půl metru sněhu.  Pokud tato situace nastane, jsou technické služby připravené najmout techniku soukromých firem.  „Tento postup se velmi osvědčil.  Podařilo se nám rychleji odklidit parkovací místa pro řidiče na parkovištích a v ulicích, ve kterých se parkuje," dodal náměstek Klouda.  Při největší sněhové kalamitě se z ulic odvezlo přes dvanáct tisíc tun sněhu.

 

Posypová sůl