Aktuální informace

Tisíce metrů komunikací nejsou vyčištěné, bránila tomu auta

 

Ignorování zákazu stání v ulicích, kde budou Technické služby čistit komunikace, se v Chomutově stává stále větším trendem. Po skončení druhého kola čištění města zůstalo přes pět tisíc metrů čtverečních nevyčištěných. „Je to vina nezodpovědných řidičů, kteří neberou v potaz zákaz stání. Místo pod autem a v jeho těsné blízkosti tak zůstane nevyčištěné. Sice za své jednání zaplatí pokutu, to však nic nemění na tom, že ztěžují práci zaměstnanců Technických služeb,” uvedl náměstek primátora Martin Klouda.

 

Zatímco loni bránila v kvalitním vyčištění necelá pětistovka aut, letos to bylo již 557. Tento počet již několik let stoupá, meziročně zhruba o šest desítek vozů.

 

O pořádek ve městě se při druhém kole blokového čištění komunikací staralo 11 zaměstnanců Technických služeb a 8 osob vykonávajících práci v rámci veřejné služby. „Z ulic jsme svezli letos celkem 945 tun odpadu, což je množství srovnatelné s předchozími lety,” uvedl vedoucí provozu Svoz odpadů a Čištění města Samir Kharboutli. Sedmasedmdesát tun svezly Technické služby z velkoobjemových kontejnerů, které jsou při čištění umístěny v ulicích pro potřeby obyvatel. Kropicí vozy za sezonu spotřebovaly 1 779 kubíků vody.

 

Blokové čištění komunikací začíná každý rok koncem března. S výrazným předstihem jsou v jednotlivých ulicích umístěné značky, které informují, kdy se v ulici nesmí parkovat. Přesný rozpis čištění ulic najdou lidé také na www.tsmch.cz.