Aktuální informace

Udržovat čistotu pomáhají nové stroje

 

 

Technické služby pořídily dva nové stroje, které pomohou udržovat čistotu ve městě. “Vozidlo určené ke svozu odpadků z košů a chodníkové samosběrné vozidlo byly zakoupeny na základě smlouvy o poskytnutí investičního příspěvku městem Chomutov. Oba stroje jsou určené k udržování čistoty v ulicích,” uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.

 

Vůz na svoz odpadků z košů Multicar M 27 Compact byl pořízen jako náhrada za již nefunkční starší stroj. “Kromě vysypávání košů jej používáme i ke svozu odpadu z nádob o objemu 120 litrů,” doplnil vedoucí dopravy Samir Kharboutli.

 

Samosběrný chodníkový zametací stroj Hako Citymaster 1600 Comfort nenahrazuje vysloužilý stroj, ale rozšiřuje vozový park. “Obě tato vozidla splňují emisní limity euro VI a jsou vybavena novými technologiemi. U zametacího stroje je vyšší účinnost sběru, a vyšší úroveň čištění vypouštěného vzduchu do ovzduší,” doplnil vedoucí.

 

Náklady na pořízení svozového vozu jsou ve výši zhruba 3,2 milionu korun, na pořízení zametacího stroje zhruba 2,3 milionu.