Aktuální informace

Ulice prosvětlí nové ozdoby, z části s novou technologií

 

Ulice města začíná zdobit vánoční výzdoba. Technické služby začaly s instalací ozdob. “V některých ulicích budou umístěné nové motivy, také jsme část ozdob změnili na LED provedení, které je úspornější. Poprvé se ozdoby rozsvítí 2. prosince,” uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.

 

Ze žárovkového provedení na LED technologii bylo upraveno 43 kusů ozdob, tyto prvky ozdobí ulice Na Příkopech, Reigerovu, Zborovského a Blatenskou. “Nové motivy vánočních ozdob budou oproti loňskému roku v ulicích Zborovská, Palackého, Farského, Mánesova a na náměstí 1. máje,” doplnil vedoucí provozovny veřejného osvětlení Daniel Hurník.

 

Celkem technické služby nainstalují 191 kusů ozdob, všechny dopředu zkontrolovali technici a případně opravili. Pokud by došlo k poruše po instalaci, technické služby ihned zareagují a prvek opraví. Práce na instalaci trvají zhruba měsíc, 2. prosince budou všechny ozdoby najednou připojené do elektrické sítě veřejného osvětlení. Motivy na sloupy instaluje pět zaměstnanců organizace ze dvou vysokozdvižných plošin. Výzdoba v ulicích města zůstane do začátku ledna.