Aktuální informace

V urnovém háji přibyla místa pro zachování památky zesnulých

 

Technické služby rozšířily místo v urnovém háji na hřbitově v Beethovenově ulici. Zbouraly tam totiž nevyužívanou starou budovu. Práce na demolici trvaly zhruba měsíc, nyní není po stavbě ani památky. “Vzniklo tak více prostoru pro další urnové pomníčky, v okolí Technické služby vysází novou zeleň a upraví cestu,” uvedl náměstek primátora Martin Klouda.

 

 Stará budova sloužila v minulosti jako správní místo k údržbě veřejné zeleně města a hřbitovů. V současné době však už nebyla využívána a začala chátrat.  “Vynakládat finanční prostředky na opravu by bylo zcela zbytečné, protože budovu již nepotřebujeme. Její demolice tak byla nejschůdnějším řešením,” uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.

 

 Technické služby v prostoru také provedly drenáž k odvodu povrchové vlhkosti, kterou zde stavba zadržovala. Dále zde dosází řady živých plotů, u kterých vzniknou další urnová místa, a zarovnají okolní přístupovou cestu, která povede místem původní stavby. Poté se zde mohou postavit nové urnové pomníčky.