Aktuální informace

Vánoce na náměstí si lidé užívají i díky Technickým službám

 

Technické služby připravují náměstí 1. máje, aby si lidé mohli před Vánocemi dobře nakoupit a užít si vánoční atmosféru. Znamená to mnoho prací, z nichž některé nejsou vidět. “Zajišťujeme přípravu vánočních trhů, ale tím práce nekončí. O náměstí se staráme po celou dobu adventu a v naší režii je samozřejmě i následný úklid po skončení všech akcí,” uvedl ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek. Chomutovské Vánoce začínají v neděli odpoledne rozsvícením stromu.

 

Pracovníci organizace nejprve na náměstí přivezli stánky a rozmístili je na svá místa. “Dále jsme instalovali vánoční strom a přivezeme adventní kalendář, svícen, rozcestník a dřevěné stoly a odpadové nádoby na komunální a separovaný odpad. Ten svážíme každý den po dobu konání trhů,” vyjmenoval provozně-technický náměstek Miloslav Šulta.

 

Jakmile náměstí pokryje sněhová nadílka, je zapotřebí zajistit schůdnost a také odstranění sněhu ze střechy párty stanu. “Během adventu je prodloužený provoz veřejných WC v infocentru, o to se staráme také my,” doplnil Miloslav Šulta.  

 

Důležitou součástí příprav je rozvod elektroinstalace ke stánkům, do stanu i k vánočním stromkům. “Prodejní stánky jsou napájeny pomocí přenosných rozvaděčů připojených na stálý rozvod, který byl vybudován při rekonstrukci náměstí. Z tohoto rozvodu je pak napájen i vánoční strom a prodejna kaprů. Neustále kontrolujeme funkčnost a v případě poruchy musíme vše urychleně opravit,” řekl vedoucí provozovny Údržby veřejného osvětlení Jan Dvořák.

 

Po skončení trhů Technické služby celé náměstí uklidí a odvezou ozdoby a další vánoční věci. Krátce po Novém roce odinstalují světelnou výzdobu a odvezou vánoční strom.