Aktuální informace

Vánoční motivy již zdobí město, nově nazdobený bude strom na náměstí

S novou vánoční výzdobou se letos setkají lidé na některých místech ve městě. Technické služby svítící komety, hvězdy, andělíčky a jiné dekorace právě nainstalovaly do ulic. Tomu předcházela pečlivá příprava. “Před instalací samotnou musíme všechny prvky zkontrolovat a popřípadě opravit. Kromě instalace musíme na místa také zajistit přívod energie a po celý vánoční čas zajistit správnou funkčnost, popřípadě opravy,” vysvětlil ředitel Technických služeb města Chomutova Zbyněk Koblížek.

 

Většina výzdoby zůstane stejná jako v předchozích letech, změna však nastala na zábradlí městské věže, kde byly vyměněné patnáct let staré motivy, které již dosloužily. Lidé se mohou těšit i na další novinku, zcela nová totiž bude výzdoba vánočního stromu.  

 

Výzdoba je nainstalována na sloupech veřejného osvětlení na náměstí 1. máje, Husově náměstí a v ulici Revoluční, Ruská, Nerudova, Jakoubka ze Stříbra, Riegrova, Na Příkopech, Mánesova, Farského, Palackého, Zborovská, Blatenská, Lipská a Chelčického. Připevnit dekoraci zabere pěti pracovníkům technických služeb zhruba 400 hodin. “Dalších 250 hodin pak představuje práce na demontáži výzdoby a jejím uskladnění,” doplnil vedoucí provozovny veřejného osvětlení Jan Dvořák. K montáži využívají pracovníci dvě plošiny.