Aktuální informace

Z křižovatky zmizely desítky metrů kabelu, škody budou technické služby likvidovat měsíc

 

Více než sto čtyřicet metrů kabelu veřejného osvětlení ukradl neznámý zloděj v Nových Spořicích v Chomutově. Tím vyřadil z provozu stožáry osvětlující komunikace. Technické služby nyní pracují na opravách. „Tamní osvětlení napomáhá bezpečnosti v úseku, kde se kříží dvě frekventované silnice. Jednání zloděje nebo skupiny zlodějů je tak nejen nemorální, ale i nebezpečné. Hlavně na krajnicích komunikací se totiž výrazně zhoršila viditelnost,” uvedl náměstek primátora Martin Klouda.

 

Krádeže se kdosi dopustil v předposledním srpnovém týdnu. Z křižovatky silnice 1/7 a 1/13 zmizelo 145 metrů kabelu a navíc pachatel zničil sedm stožárových výzbrojí. „Tím nám způsobil škodu za více než padesát tisíc korun na odcizeném materiálu, celkové náklady na opravu přesáhnou sto tisíc korun,” řekl vedoucí provozovny Veřejného osvětlení Jan Dvořák.

 

Technické služby ihned začaly s nápravou škod a zprovoznily stěžejní osvětlení. Práce tam však potrvají do konce září. Kromě technických služeb byla poškozena také společnost Ředitelství silnic a dálnic, které zloději ukradli nebo zničili téměř nové osvětlení a způsobili tak škodu přesahující sto tisíc korun.

 

Vandalové se již letos ve městě na veřejném osvětlení podepsali. Zničili hlavně kryty stožárů nebo ukradli pojistky převážně na sídlištích Kamenná a Písečná nebo v centru města. Náklady na opravy v posledních letech rapidně rostou, zatímco v roce 2012 musely technické služby ze svého rozpočtu vynaložit na opravy zhruba sto tisíc korun, loni se tato částka více než zdvojnásobila a v tom letošním jistě neklesne.